Menu
menu      Strona Główna
menu      marian filipiak socjologia kultury
menu      marianna rokita rekord
menu      Marian Anna
menu      Marian Bełc
menu      Marian Cimoszewicz
menu      Marian Dziędziel
menu      Marian Friedmann
menu      Marian Garlicki
menu      Marian Gotowiec
menu      Marian Jaworski

Wyświetlono wypowiedzi znalezione dla zapytania: Marian Peters





Temat: Phaedra na żywo 11 czerwca 2005 w Londynie - jaja ?
Przed koncertem w SBE organizowane jest spotkanie fanów, tylko mam nadzieję z uwagi na ich liczebność, miejsce nie zostanie zmienione. Poniżej potwiedzona lista uczestników spotkania w Niells Bar :

Alan Miller
Vic Rek
Steve Jolliffe ???
Heiko Neumann
Conrad Gibbons
Rosie Gibbons
Klaus Beschorner
Stephen Manship(Billy The Fish)
Gary Jenkins and Friend
Colin Jouxson
John Kozman
Piotr Millenium
Andrzej Jaworek
Tim Richardson
David Foster
Ian Catherall
Marion Horrod
Dave Horrod
Chris Newman
Graeme Clark
Andy King
Brian Stewart
Micheal Leon
Paul Lawler
Member (s) Airsculpture
Dave Brewer and Sharon
Stephen King
David Wakefield
Grant Somerville
Chris Wojtecki
Janet Wojtecki
Jon Thompson
Alyson Thompson
John Sherwood
Stuart Judd and Elaine
Simon Morley and Lurker
Geoffrey Keogh(Taximan 431)
Peter Ravn
Tommy Jacobsen
Jacob Pertou
Phillip Meyer
Dan Ferna and Lars
Sean Garland
Peter Beasley
Siggi Lindhorst
Peter Stoeferle
Tony Cholerton
Louise Cholerton
Sequence C
John,Laura and Adrian
Mat Mckenzie
Tony Lomax
Richard Neal
Stuart Ball
David Gore
Mark Soleil

Jeszcze tylko tydzień i już będzie wiadomo o co chodziło z tą "Phaedrą na żywo"





Temat: Sezon 2004 - Glosujemy !! =)
5 najbardziej popularnych zwodnikow polskich w ekstralidze

1. Sławomir Drabik
2. Tomasz Gollob
3. Sebastian Ułamek
4. Grzegorz Walasek
5. Wiesław Jaguś

5 najbardziej popularnych zwodnikow polskich w I lidze

1. Robert Sawina
2. Maciej Kuciapa
3. Paweł Hlib
4. Robert Kościecha
5. Tomasz Rempała

5 najbardziej popularnych zwodnikow polskich w II lidze

1. Adam Pawliczek
2. Tomasz Łukaszewicz
3. Janusz Ślączka
4. Sławomir Dudek
5. Ronni Jamroży

3 najbardziej popilarnych zawodnikow zagranicznych w ekstralidze

1. Andreas Jonsson
2. Jason Crump
3. Greg Hancock

3 najbardziej popilarnych zawodnikow zagranicznych w I lidze

1. Peter Karlsson
2. Billy Hamill
3. Niklas Klingberg

3 najbardziej popilarnych zawodnikow zagranicznych w II lidze

1. Laszlo Szatmari
2. brak
3. brak

Trener roku 2004

Marian Wardzała

Objawienie sezonu 2004

Adrian Miedziński

Pechowiec sezonu 2004

Sławomir Drabik

Najbaradziej symaptyczny polski zawodnik

Grzegorz Walasek

Najbardziej sympatyczny zagraniczny zawodnik

Charlie Gjedde

Najbardziej widowiskowo jezdzacy zawodnik

Paweł Hlib

Najwieksza pomylka roku 2004

Mariusz Fierlej





Temat: Główni rywale Stali w walce o awans?
a ja pamietam to
Kod:TŻ Sipma Lublin:
[b]1. Dariusz Śledź 10 (3,2,3,2,0)[/b]
2. Hans Andersen 7+4 (1,1',2',2',1')
3. Tomasz Piszcz 10 (0,3,2,3,2)
4. Grzegorz Knapp 6+2 (1,2',1',u,2)
5. Lee Richardson 12 (3,3,1,3,2)
6. Daniel Jeleniewski 1 (1,0,0,-,-)
7. Dawid Stachyra 1 (w,1)
8. Jerzy Mordel NS

Jasol Rzeszów:
9. Maciej Kuciapa 5 (2,2,0,1,0)
10. Rafał Wilk 4+1 (0,1',-,-,3)
11. Piotr Winiarz 8+1 (2',0,3,d,3)
12. Karol Baran 12 (3,3,3,2',0,1)
13. Bohumil Brhel 9 (2,1,d,3,3)
14. Marian Micał 1 (-,0,1,-,-)
15. Paweł Miesiac 0 (u)
16. Łukasz Golonka 1 (1)

Kod:Marma Polskie Folie Rzeszów:
9. Tomasz Rempała 3+1 (1,d,2*,0,0)
10. Karol Baran 11+1 (2,2,3,3,1*)
11. Rafał Wilk 6+2 (1*,1,2*,1,1)
12. Charlie Gjedde 12 (2,3,3,2,2)
13. Rafał Trojanowski 2+1 (2*,w,-,-)
14. Paweł Miesiąc 10 (3,3,1,2,1)
15. Marcin Rajkowski 0 (0,d,t)

TŻ Sipma Lublin:
1.[b] Dariusz Śledź 8+1 (3,2*,0,3,0)[/b]
2. Mariusz Franków 9+3 (d,3,1,1*,2*,2*)
3. Peter Karlsson 17 (3,3,3,2,3,3)
4. Tomasz Piszcz 1 (0,1,w,-)
5. Grzegorz Knapp 7 (1,2,1,-,3)
6. Dawid Stachyra 1 (1,-,d,-,d)
7. Daniel Jeleniewski 2 (2,0,0)



Temat: Sezon 2004 - Glosujemy !! =)
na SB jest chyba identyczne

5 najbardziej popularnych zwodnikow polskich w ekstralidze

1. Tomasz Gollob
2. Grzegorz Walasek
3. Jarosław Hampel
4. Piotr Protasiewicz
5. Tomasz Bajerski

5 najbardziej popularnych zwodnikow polskich w I lidze

1. Tomasz Chrzanowski
2. Maciej Kuciapa
3. Robert Kościecha
4. Paweł Hlib
5. Karol Baran

5 najbardziej popularnych zwodnikow polskich w II lidze

1.Lukasz Golonka
2.Janek Slaczka
3.Krzysiu Beben
4.Adam Pawliczek
5.Pietraszko Adam

3 najbardziej popularnych zawodnikow zagranicznych w ekstralidze

1. Andreas Jonsson
2. Jason Crump
3. Tony Rickardsson

3 najbardziej popularnych zawodnikow zagranicznych w I lidze

1. Peter Karlsson
2. Billy Hamill
3. Charlie Gjedde

3 najbardziej popularnych zawodnikow zagranicznych w II lidze

1. Laszlo Szatmati
2. Sandor Tihanyi
3. Sebastian Alden

Trener roku 2004

Marian Wardzała

Objawienie sezonu 2004

Marcin Rempala

Pechowiec sezonu 2004

Sławomir Drabik

Najbaradziej symaptyczny polski zawodnik

Jarek Hampel



Temat: Unia 33-27 Stal
Awizowane sklady (Nowiny)

Stal Rzeszow

1. Maciej Kuciapa
2. Rafal Wilk
3. Piotr Winiarz
4. Karol Baran
5. Bohumil Brhel
6. Marian Mical
7. Pawel Miesiac
8. Lukasz Golonka

Unia Tarnow

9. Peter Karlsson
10. Tomasz Rempala
11. Stanislaw Burza
12. Robert Wardzala
13. Grzegorz Rempala
14.Marcin Rempala
15. Janusz Kolodziej
16. Robert Kuzdzal



Temat: BG vs. BG2
Coran zdaje sobie sprawę że większość fantasy to shit ale jest dużo ambitnej literatury. Niestety, White został wydany w sumie dopiero niedawno (wcześniej był wydany w niewielu egz. i praktycznie nieznany), jest przecież Poul Anderson, Jack Vance, Fritz Leiber, Patricia McKillip, Fred Saberhagen, Stephen R. Donaldson, Peter S. Beagle, Marion Zimmer Bradley...Tak wiec z tą badziewną fantasy bym tak nie przesadzał:) A jedyne z Forgotten Realms co mam w domu to Trylogia Kamienia Poszukiwacza autorstwa kate Novak i Jeffa Grubba - jedyne D&D jakie naprawde polubiłem:D Reszta to papka.



Temat: Ksiazki o okresie kruciat.


A poza tym, ciekawy (tj. nieco inny punkt widzenia) prezentuje
Holt w swojej książce o Bliskim Wschodzie w okresie krucjat
(i po nim), wydanej w serii ceramowskiej.


Peter M. Holt, "Bliski Wschód od wypraw krzyżowych do 1517 roku", W-wa
1993 - to tytułem uzupełnienia informacji Grzegorza.

Trochę o krucjatach można też znaleźć u Marion Melville, "Dzieje
Templariuszy", W-wa 1991 oraz u Malcolma Barbera, "Templariusze", W-wa
1999 (aczkolwiek w tej pierwszej jest więcej - obie jednakowoż
koncentrują się przede wszystkim na Templariuszach).

O zakonach rycerskich można poczytać też u Edwarda Potkowskiego,
"Rycerze w habitach", roku i miejsca wydania nie pomnę.

O Joannitach ukazała się względnie niedawno w "dużym Ceramie" praca
bodajże "Dzieje Zakonu Maltańskiego" (lub podobnie - niestety książki
nie posiadam, więc informacje podaję z głowy, a z pamięcią różnie bywa
- o autora proszę miłosiernie nie pytać). Wcześniej ukazały się
jeszcze dwie prace, ale raczej niezbyt godne uwagi: Tadeusz Wojciech
Lange, "Szpitalnicy, Joannici, Kawalerowie Maltańscy", Poznań 1994;
Jarosław Sozański, "Tajemnice Zakonu Maltańskiego" (wbrew szumnemu
tytułowi nijakich tajemnic proszę się nie spodziewać).





Temat: Co dzis ogladamy ??
Bylem malym chlopcem kiedy widzialem ten film

moim marzeniem jest miec go w domowej wideotece

Robin Hood Robin of Sherwood (1984-1986)

reżyseria Ian Sharp, Robert Young (III), Alex Kirby scenariusz Anthony Horowitz, Richard Carpenter (II) muzyka Clannad scenografia John Biggs (I)

Obsada
Michael Praed: Robin of Locksley (1984-1985)
Nickolas Grace: Robert de Rainault
Peter Llewellyn Williams: Much
Robert Addie: Sir Guy of Gisburne
John Abineri: Herne the Hunter
Mark Ryan (I): Nasir
Philip Jackson (II): Abbot Hugo de Rainault
Philip Davis (I): książe Jan
Jeremy Bulloch: Edward of Wickham
Jason Connery: Robert of Huntingdon (1986)
Judi Trott: Lady Marion
Clive Mantle: Mały John
Phil Rose: Friar Tuck

Robin of Loxley, który nie chce poddać się woli normandzkich tyranów, zostaje wybrany przez mistycznego władcę lasów, Herna, by pomóc uciskanemu ludowi. Robin z kilkoma towarzyszami podejmuje walkę ze złem i tyranią. To najbardziej magiczny i tajemniczy film o Robin Hoodzie, utrzymany w klimacie średniowiecznego mistycyzmu i czarnej magii. Doskonała muzyka, za którą w 1985 roku zespół Clannad otrzymał nagrodę BAFTA



czy ktos wie gdzie mozna nabyc ten film (serial)



Temat: 13.08.2005 Przemysław Saleta - Olivier McCall - wynik walki
McCall ma bardzo odporną szczękę. Wieć sznasa, że Saleta go skończy jest prakrycznie żadna. To co McCall przyjął od Lewisa w rewanżu było zdumiewające. Na nim te ciosy nie robiły wrażenia, a zadawał je dysponującym potwornie mocnym ciosem Lennox Lewis Są bokserzy, którzy mają szczęki z betonu. Wymieniony wcześniej Marion Wilson w swojej karierze prakycznie cały czas przegrywał. Walczył z takimi zawodnikami jak Jeremy Williams, Ray Mercer, Zeljko Mavrovic, Kirk Johnson, Shannon Briggs, Ike Ibeabuchi, Oleg Maskaev, Hasim Rahman, Samuel Peter i żadnen z nich nie był w stanie wygrać z nim przed czasem! Z Wilsonem 2 razy walczył też A.Gołota i wygrał te walki na punkty. Wcześniejszych rywali nokautował z Wilsonem juz tak łatwo nie poszło.

Saleta powinien byc w dobrej formie. Przygotowywał się do walki juz od jakiegoś czasu. Na 10 rund powinien być przygotowany. Jeśli nie da się mocno trafić tyle rund ta walka powninna potrwać. Zapowiada się ciekawie tylko czy dane nam bedzie to zobaczyć?



Temat: Znaczenie szczeki w boksie
Swietnie szczeki posiadali lub posiadają (z wagi ciężkiej):
1. Mercer
2. Mc. Call
3. Foreman
4. Bowe
5. Tua
6. Vitali Klitschko
7. C. Byrd
8. l.Brewster
9 Valuev
10 Peter
Najlepszą szczenę ma jednak. D Marion Wilson

Slabe
1.Vladimir Klitschko
2. Saleta
3. Lewis
4. Morrison
5. Maskaev
5. Mesi
6. Krasniqi
7. J.c. Gomez
8. Rahman
9. A.harrison
10. M. Moerrer



Temat: Ciekawe fotki żużlowe
uwielbiam takie zagdy Grisza

jestem pewien ze to fota z Wembley, FIMS 1960 rok, prawdopodobnie z treningu.

Kobiety nie poznaje. podejrzewam, ze dziennkarka ze Speedway Star, ale to moje domysly.

kto stoi. od lewej: Marian Kaiser, Bary Briggs, Heniu Żyto, Ronnie Moore, i Aub Lawson.

gorzej mialem z dolem. tutaj nie jestem do konca zadnego pewien na 100%, no moze oprocz pierwszego z lewej czyli Boba.

ale nie przeciagajac . od lewej klecza. Bob Andrews, Peter Moore, Rune Soermander, Josef Hofmeister i Bryan Elliot (Ron Johnston).

boje sie ze pokrecilem, Grisza jakby co popraw mnie, lub bedziemy czekac na dobra odpowiedz.

p.s. final, byl piekny. trzech zawodnikow wyjechalo do biegu barazowego o tytul mistrza swiata i wielki dramat Cravena przy wyjezdzie z parkingu oderwalo mu sie siodelko i jedynie statystowal pozostalej dwojce. a mistrzem po raz drugi w karierze zostal The FoX!!! czyli Ove Fundin



Temat: Co dzis ogladamy ??

Bylem malym chlopcem kiedy widzialem ten film

moim marzeniem jest miec go w domowej wideotece

Robin Hood Robin of Sherwood (1984-1986)

reżyseria Ian Sharp, Robert Young (III), Alex Kirby scenariusz Anthony Horowitz, Richard Carpenter (II) muzyka Clannad scenografia John Biggs (I)

Obsada
Michael Praed: Robin of Locksley (1984-1985)
Nickolas Grace: Robert de Rainault
Peter Llewellyn Williams: Much
Robert Addie: Sir Guy of Gisburne
John Abineri: Herne the Hunter
Mark Ryan (I): Nasir
Philip Jackson (II): Abbot Hugo de Rainault
Philip Davis (I): książe Jan
Jeremy Bulloch: Edward of Wickham
Jason Connery: Robert of Huntingdon (1986)
Judi Trott: Lady Marion
Clive Mantle: Mały John
Phil Rose: Friar Tuck

Robin of Loxley, który nie chce poddać się woli normandzkich tyranów, zostaje wybrany przez mistycznego władcę lasów, Herna, by pomóc uciskanemu ludowi. Robin z kilkoma towarzyszami podejmuje walkę ze złem i tyranią. To najbardziej magiczny i tajemniczy film o Robin Hoodzie, utrzymany w klimacie średniowiecznego mistycyzmu i czarnej magii. Doskonała muzyka, za którą w 1985 roku zespół Clannad otrzymał nagrodę BAFTA





Czy ktos wie gdzie mozna to dostac

bardzo mi na tym zalezy



Temat: Uwierz w miłość - How to Deal (2003)
Uwierz w miłość - How to Deal (2003)
Lektor PL
Format: RMVB
DVDRip



Produkcja: USA / Gatunek: Komedia rom., Dramat
Data premiery: 2003-07-18 (Świat)
Reżyseria Clare Kilner / Scenariusz Neena Beber
Zdjęcia Eric Alan Edwards / Muzyka David Kitay
Na podstawie powieści Sarah Dessen "Someone Like You" oraz "That Summer"
Czas trwania: 101 minut

Obsada:
Mandy Moore: Halley Martin
Allison Janney: Lydia Martin
Trent Ford: Macon
Alexandra Holden: Scarlett
Mary Catherine Garrison: Ashley Martin
Peter Gallagher: Len Martin
Connie Ray: Marion Smith
Dylan Baker: Steve Beckwith
MacKenzie Astin: Lewis Warsher
Nina Foch: Babcia Halley
Darrin Brown: Steely Dan Fan
Darryl Pring: Duży, krzepki chłopak
Philip Akin: Pan Bowden
Ennis Esmer: Ronnie
John White: Michael Sherwood

Opis:
Halley (Mandy Moore) to nastolatka, która przestała wierzyć w istnienie miłości, co było spowodowane obserwowaniem jej najbliższego otoczenia. Jej rodzice właśnie się rozwiedli. Ojciec - radiowiec ma młodszą kobietę. Siostra natomiast spotyka się z nieodpowiednim facetem. Jednak pewnego dnia w życiu młodej kobiety pojawia się Macon (Trend Ford). Czy jest on w stanie odmienić stosunek Halley do miłości???




No Pass




Temat: Smoking (2002)
------------------------------------------------------------





"Smoking" nie jest typowym filmem Jackie Chana po raz pierwszy gra faceta, który jest całkowcie niekompetentny w sztuce walki, ale Chan wciela się w rolę Jimmiego Tonga, zywyczajnego taksówkarza, którego umiejętności za kółkiem pozwalają zdobyć prestżową pracę szofera Clarka Devlina bogatego przemysłowca ,prowadzącego interesy w branży szpiegowskiej. Przypadek sprawia że czasowo niezdolny do wykonywania swoich obowiązków Devlin zleca Jimmiemu nałożenie tajemniczego wartego wiele milionów dolarów smokingu, który z szofera przemienia go w agenta tajnej organizacji.



Ian Downie: Gość na przyjęciu zakazujący wstępu
Scotty Cook: Zły dzieciak
Jamie Jones: Ochroniarz zakazujący wstępu
Claire Hodgson: Ekstra
Fred Lee: Pracownik pracujący przy drobiu
Fred Rutherford: Bramkarz na przyjęciu zakazujący wstępu
Peter Yip: Pracownik pracujący przy drobiu
Marcia Bennett: Kierownictwo
Jim Davis: Patron szpitala
Michael Ayoub: Kierownictwo
Marion Dressler: Patron szpitala
Brian Rhodes: Kierownictwo
Naomi Emmerson: Patron szpitala
Frank Nakashima: Kierownictwo
Rudy Webb: Kierownictwo

------------------------------------------------------------



Temat: The Best of The Best, czyli wasze ulubione książki
1) Tolkien - Śródziemie (Hobbit, Władca Pierścieni, Silmarillion)
2) Ursula K. Le Guin - Ziemiomorze
3) Roger Zelazny - Amber
4) Glen Cook - Kroniki Czarnej Kompani
5) Patricia A. McKillip - Trylogia Mistrza Zagadek
6) Elizabeth Haydon - Trylogia Rapsodii
7) Andrzej Sapkowski - Saga o Wiedźminie
___________________________________
To jest ścisła czołówka książek, które jako całość dostały ode mnie 10/10
Jarosław Grzedowicz - Pan Lodowego Ogrodu
9) Neil Gaiman Amerykańscy Bogowie
10) Marion Zimmer Bradley Mgły Avalonu
11) Peter S. Beagle Ostatni jednorożec
12) Terry Pratchett Świat Dysku
13) Patrick Rothfuss Imię Wiatru
14) Fritz Leiber Przygody Fafryda i Szarego Kocura
15) Jack Vance Lyonesse
16) Henry lion Oldi Droga Miecza
17) Gene Wolfe Księga nowego Słońca
18) Steven Erikson Malazańska Księga Poległych
19) George R. R. Martin Pieśń Lodu i Ognia
20) C. J. Cherrych Cykl Forteca
21) Neil Gaiman Nigdziebądź
22) Guy Gavriel Kay Tigana
23) Gordon R. Dickson Smok i Jerzy
24) Alan Dean Foster Spellsinger
25) Neal Stephenson Diamentowy Wiek
26) Ewa Białołęcka Tkacz Iluzji

Mógłbym jeszcze tak ciągnąć, ale chyba ich wystarczy. Długo by też było opisywać, dlaczego akurat te. O każdej można by napisać spore wypracowanie.



Temat: Klucz do Koszmaru


Dołączył: 22 Cze 2006
Na forum od 319 dni
Posty: 59
Tematy: 24
Piw: 1208

Wysłany: 2006-08-12, 10:52 [RS] The Skeleton Key DVDRip Lektor PL #11822
The_Skeleton_Key(2005)

Caroline Elis jest pracownicą hospicjum. W ten sposób pragnie zarobić pieniądze
na szkołę pielęgniarską. Pewnego dnia musi zaopiekować się właścicielem podupadającej
plantacji. Leży ona na terenie owianym opowiadaniami o pogańskich praktykach i czarach.
Dom zamieszkują Violet i Ben Devereaux, którzy wydawać by się mogło, są spowici jakąś
mroczną atmosferą. Caroline nie zwraca na to uwagi, tylko opiekuje się przykutym do wózka
Benem. Violet, aby pomóc opiekunce w pracy, daje jej klucz, który otwiera wszystkie drzwi
w domu. Nawet, te, ukryte za regałem z książkami, które prowadzą do dziwnego pokoju na
poddaszu...

Obsada:

Kate Hudson (I): Caroline Ellis
Gena Rowlands: Violet Devereaux
John Hurt: Ben Devereaux
Peter Sarsgaard: Luke
Joy Bryant: Jill
Jeryl Prescott: Mama Cecile
Fahnlohnee R. Harris: Hallie
Jen Apgar: Madeleine Thorpe
Marion Zinser: Bayou
Melissa Renée Martin: Gość jedzący kawior
Ann Dalrymple: Starsza pielęgniarka
Sarah Pettycrew: Tancerka na sali balowej
Andreas Beckett: Tancerz na sali balowej
Trula M. Marcus: Siostra Trula
Justin Groetsch: Club Goer







Temat: Ratatuj / Ratatouille (2007)
Gatunki Filmowe: Animacja , Komedia

------------------------------------------------------------





Marzeniem pewnego młodego szczurka o imieniu Remy jest gotowanie. Chciałby stać się szefem kuchni w Paryżu – stolicy dobrego smaku i jedzenia. Niestety nie jest to łatwe zadanie – przede wszystkim dlatego, że nikt nie przepada za widokiem szczurów w kuchni. Dlatego kiedy Remy przenosi się do piwnicy jednej z najsłynniejszych restauracji, kulinarny świat Paryża wywraca się do góry nogami.



Patton Oswalt - Remy (głos)
Zbigniew Zamachowski - Remy (głos w polskiej wersji językowej)
Ian Holm - Skinner (głos)
Marian Opania - Szponder (głos w polskiej wersji językowej)
Lou Romano - Linguini (głos)
Cezary Kosiński - Linguini (głos w polskiej wersji językowej)
Brian Dennehy - Django (głos)
Jerzy Kryszak - Django (głos w polskiej wersji językowej)
Peter Sohn - Emile (głos)
Tomasz Karolak - Emile (głos w polskiej wersji językowej)

------------------------------------------------------------



Temat: Heros Wszechczasów - Live Action Movies
Mad Max (Mel Gibson) - MadMax
Ripley (Sigourney Weaver) - Aliens Trylogy
Rick Deckard (Harrison Ford ) - Blade Runner
Maximus (Rusell Crowe) - Gladiator
Max Payne (Mark Wahlberg) - Max Payne
Omega Doom (Rutger Hauer) - Omega Doom
Sallow (Rutger Hauer) - The Salute Of The Jugger/Krew Bohaterów
Hendricksson (Peter Weller) - Screamers/Tajemnica Syriusza
Haryley Stone (Rutger Hauer) - Split Second/W mgnieniu oka
Marion Cobretti (Sylvester Stallone) - Cobra
John Matrix (Arnold Schwarzenegger) - Commando
Nico Toscani (Steaven Segal) - Nico
John Rambo (Sylvester Stallone) - Rambo
Detective Kenner (Dolph Lundgren) - Showdown In Little Tokyo
GR 44 (Jean Claude Van Damme) - Universal Soldier
SGT. Elias (Willem Dafoe) - Pluton
SGT. Barns (Tom Berenger) - Pluton
Poncho (Richad Chaves) - Predator
Billy (Sonny Landham) - Predator
Blain (Jessie Ventura) - Predator
Mac (Bill Duke) - Predator
Dutch (Arnold Schwarzenegger) - Predator
Stumpy (Walter Brennan) - Rio Bravo
Colorado Ryan (Ricky Nelson) - Rio Bravo
Dude (Dean Martin) – Rio Bravo
John T.Chance ( John Wayne) - Rio Bravo



Temat: Akademia Policyjna 2: Pierwsze Zadanie
[img]http://www.hitchmagazine.com/wp-content/B000190758.pa2.gif[/img]

[quote]produkcja: USA gatunek: Komedia, Kryminał
data premiery: 1985-03-29 (Świat)
reżyseria Jerry Paris scenariusz Barry W. Blaustein, Neal Israel zdjęcia James Crabe muzyka Robert Folk od lat: 12 czas trwania: 97

Steve Guttenberg: Carey Mahoney
Bubba Smith (I): Moses Hightower
David Graf: Tackleberry
Michael Winslow (I): Larvell Jones
Bruce Mahler: Doug Fackler
Marion Ramsey: Laverne Hooks
Colleen Camp: Kirkland
Howard Hesseman: Pete Lassard
Art Metrano: porucznik Mauser
George Gaynes: Komendant Lassard
Julie Brown (I): Chloe
Bob Goldthwait: Zed
Peter Van Norden: Sierżant Vinnie Schtulman
Tim Kazurinsky: Sweetchuck
Bert Williams (II): Barman

Kontynuacja "Akademi Policyjnej". Grupa młodych policjantów, byłych kadetów Akademii Lassarda, zostaje oddelegowana na praktykę do komisariatu brata komendanta Akademii. Komisariat ten znajduje się w obskórnej dzielnicy w której władzę sprawduje banda Zeda, z którym przyjdzie się zmierzyć młodym policjantom...[/quote]




Temat: Dobry rok


Dobry rok

A Good Year (USA, 2006)
Dramat
czas 118 min.

Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Marc Klein
Na podstawie książki: Peter Mayle

Treść

Londyński biznesmen nieoczekiwanie dziedziczy dom i winnicę na południu Francji.

Obsada

Russell Crowe - Max Skinner
Freddie Highmore - Młody Max
Marion Cotillard - Fanny
Albert Finney - Wuj Henry
Tom Hollander - Charlie

Bardzo dobry film wg mnie oczywiście .... idealny na ta porę roku POLECAM - 4,5 / 5



Temat: Puchar Polski
Wygrałem 6:5 po dogrywce
oczywiście że na PICu

0-1 Peter Mörnhall (20)
1-1 Apollonas Saroglou (26)
1-2 Peter Mörnhall (36)
2-2 Bogusz Czuj (37)
2-3 Luis Rabanal (38)
3-3 Yordi Engel (48)
3-4 Daniel Olsson (51)
4-4 Yordi Engel (57)
4-5 Luis Rabanal (58)
5-5 Marian Krakowian (66)
5-6 Luis Rabanal (94)



Temat: Gracz - odrabia straty
kupon 15 Jamniiiiiiiiiiiiiiiiik

Boston Bruins - Ottawa X2 1.30
Petrova Nadia - Bartoli Marion 1 1.22
Detroit - St. Louis 1 1.45
Nieminen Jarkko - Serra Florent 1 1.46
Carlsen Kenneth - Hrbaty Dominik 2 1.28
Malisse Xavier - Seppi Andreas 1 1.61
San Jose - Columbus 1X 1.20
Kohlschreiber Phillipp - Berdych Tomas 2 1.28
Dent Taylor - Wessels Peter 1 1.30
HK MVD Tver - Metallurg Magnitogorsk 2 1.35
Kölner Haie - Augsburger Panther 1 1.40
Arsenal - Cardiff 1 1.10
Ternana - Bari X2 1.55
Newcastle - Mansfield 1 1.15
Manchester C - Scunthorpe 1 1.20
Sheffield U - Colchester 1 1.45
Falkirk - Brechin 1 1.20
Hibernian - Arbroath 1 1.10
Inverness CT - Ayr 1 1.20
US Palermo - Juventus FC 2 (-1.0) 2.90 1:2 zwrot stawki

stawka 3 zł
ako 409.24 proszę... niech to wejdzie hahaha już weszło
stan konta 310

kupony:
wszystkie: 15
trafione: 4
skuteczność: 27%

typy:
wszystkie: 97
trafione: 71
skuteczność 73%



Temat: Konkurs "Okupacyjny" - vol. 3
Błędna odpowiedź.
St. sierż. pil. Kleinschmidt Marian latał w 300 db, samolot „Wellington”- HZ438 został prawdopodobnie zestrzelony i rozbił się koło St. Peters Rode w Belgii. Zginęła cała załoga, było to dnia 29.06.1943 r.



Temat: Trzech młodych polskich zapaśników na podium w Budapeszcie
Damian Janikowski (Śląsk Wrocław) triumfował w wadze 74 kg międzynarodowych zawodów zapaśniczych w stylu klasycznym juniorów do lat 20 w Budapeszcie. Drugim Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium był Kamil Błoński (Unia Racibórz) najlepszy w kategorii najcięższych - 120 kg.

Trzeci w wadze 84 kg był kolega klubowy Janikowskiego Paweł Poślad. Piąta lokata w wadze 55 kg przypadła Ernestowi Piwońskiemu (UKS Glinice Radom).

Wyniki międzynarodowego turnieju zapaśniczego juniorów w stylu klasycznym w Budapeszcie:

waga 55 kg (startowało trzech zawodników)
1. Aleksiej Sałomiennikow (Rosja)
2. Marian Stoica (Rumunia)
3. Gabor Szabo Czibolya (Węgry)

55 kg
1. Peter Hodos (Węgry)
2. Stepan Karelin (Rosja)
3. Gabor Molnar i Attila Levai (obaj Węgry)
...
5. Ernest Piwoński (Polska)

60 kg
1. Murat Szakarow (Rosja)
2. Aurelian Leciu (Rumunia)
3. Peter Kecskes i Krisztian Jager (obaj Węgry)

66 kg
1. Balint Korpasi (Węgry)
2. Giga Czapidze (Rosja)
3. Balazs Fazekas i Martin Szabo (obaj Węgry)

74 kg
1. Damian Janikowski (Polska)
2. Laszlo Antunovics (Węgry)
3. Csaba Hodos (Węgry) i Laurentin Florea (Rumunia)

84 kg
1. Zawer Kareżer (Rosja)
2. Richard Dajka (Węgry)
3. Istvan Vereb (Węgry) i Paweł Poślad (Polska)

96 kg
1. Nikita Mielnikow (Rosja)
2. Dejan Sernek (Słowenia)
3. Soma Robotka i Peter Kalman (obaj Węgry)

120 kg
1. Kamil Błoński (Unia Racibórz)
2. Goran Milutinovic (Serbia)
3. Istvan Szabo (Węgry) i Aleksiej Metelkin (Rosja)

wp.pl



Temat: 13.08.2005 Przemysław Saleta - Olivier McCall - wynik walki
Przemek nie przegra przez KO, TKO, z dużym prawdopodobieństwem wygra na punkty.

Pojedynki dotychczasowe znacznie bardziej „osłabiły” Byka, niźli naszego, co w połączeniu z hulaszczym trybem życia Jądrowego, plus to, co pomimo dobrej prezencji przed walką, zgubiło w sile wieku: Real Deal’a, Tysona i wielu, wielu innych – odchodząca triada: kondycja-refleks-zmysł bokserski i ..... mimo wszystko siła !


walki o ktorych piszecie mialy miejsce 10, 11 lat wstecz. Spojrzcie na ostatnie jego walki, wyniki tych walki, w jaki sposob je konczyl i z jakimi przeciwnikami.
Z tym McCall'em trochę dyskusyjna sprawa. Niby znokautował Lennoxa, pokonał Akinwande, Maskaeva, sadzał Tysona na springach, niesamowita odporność a ciosy, poteżny cios, niezła szybkość. Wszystko to mogłoby przemawiać za tym, że Przemek zostanie rozjechany. Wszystko to jednak było dawno. McCall ma obecnie 40 lat, a więc jest już stary i nie wiadomo co na chwilę obecną zostało z tamtych czasów. Niby po powrocie bilans walk niezły ale te ostatnie walki walczył z kelnerami. Poza tym... wygrywał raczej na punkty a nie notował już takich spektakularnych szybkich nokautów jakich miał kiedyś dużo.
Otóż to !!!
Nie możemy podmniecać się mocnym ciosem McCall’a z przeszłośći ! Cios osłabł znacznie !
Ostatnia licząca się wygrana Oliviera miała miejsce w 2001 r. z Akinwande, po półtorarocznym rozbracie z nawalanką, a koligacją z koką ewidentnie jego para idzie w gwizdek – żadnego z 5 oponentów nie był w stanie usadzić na dobre. Jeśli zaś idzie o ostatnich trzech, to o ile nie jest dziwnym, że nie ugiął się przed nim Marion Wilson – ten kpił sobie z ciosów Rahmana w 2000, Goloty dwukrotnie, Maskaev’a za czasów jego świetności, ba ... (! ) nawet Samuel Peter i Ike ( !!! ), odpowiednio w 2002 i 1997 okładali go, a on nic, jak już zipnął LUBU. To, że nie sprowadził do parteru Corneliusa budzi podejrzenia o osłabniecie jego petardy, gdyż walkę wygrał wyraźnie na punkty, a zatem wiele musiało wejść, a ten Ellis, nie ma przyłbicy z tytanu, bowiem Peter zrobił mu TKO już w 2 rundzie, a Attila Levin już w 1 !.
Ostatnio wygrywając na punkty z Hale nie wsławił się, bo i uczynił to z ostatnim rywalem Byka nawet Brian Nix.
Technicznie Hale, Wilson i Ellis są znacznie gorsi od Przemka.
Wygrana Salety na punkty całkiem możliwą.



Temat: Problematyka etyczna - teorie moralnosci


moze ktos ma jeszcze jakies propozycje?

bylbym bardzo wdzieczny

z gory dzieki
A.S.


książki w bibliotece, polecam dwie pierwsze pozycje :-)

  Etyka nikomachejska ; Etyka wielka ; Etyka eudemejska ; O cnotach i
wadach / Arystoteles ; przekł., wstępy i komentarze Daniela Gromska,
Leopold Regner, Witold
 Etyka w działaniu / Jacek Hołówka

a tu masz reszte...
oczywiście to nie wszystko, ale tyłek ruszyć można i w bibliotece
wiele rzeczy znaleźć. w sieci mało o tym jest po polsku

Etyka / George Edward Moore ; przeł. [z ang.] i wstępem opatrzył
Zbigniew Szawarski.  
Etyka / Józef Bocheński ; oprac. tekstu Tadeusz Kadenacy.  
Etyka / Kazimierz Twardowski ; do dr. przygot., przedm. i przypisami
opatrzył Ryszard Jadczak.  
Etyka / Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.  
Etyka a działanie : wybór pism / Peter Winch ; wybrał i wstępem
poprzedził Tadeusz Szawiel ; przeł. [z ang.] Dorota Lachowska, Tadeusz
Szawiel
Etyka : dramat życia moralnego / Piotr Jaroszyński ; przedm.
Mieczysław Albert Krąpiec.
Etyka i nieskończony : rozmowy z Philipp`em Nemo / Emmanuel LĂŠvinas ;
przekł. [z fr.] Bogna Opolska-Kokoszka ; [Spotkanie z myślą LĂŠvinasa -
Józef Tischner].
Etyka na nowe tysiąclecie / Dalajlama ; z ang. przeł. Adam Kozieł.
Etyka niezależna Tadeusza Kotarbińskiego / Joanna Dudek.  
!!!  Etyka nikomachejska ; Etyka wielka ; Etyka eudemejska ; O cnotach
i wadach / Arystoteles ; przekł., wstępy i komentarze Daniela Gromska,
Leopold Regner, Witold
Etyka : poglądy i problemy / Peter Vardy, Paul Grosch ; przeł. [z
ang.] Jerzy Łoziński.
Etyka Solidarności / Józef Tischner.
Etyka społeczna i polityczna / Józef Majka.
Etyka : świat wartości moralnych / Jerzy Jarco, Zdzisław Kalita,
Marian Semp.

--------------------
a po co byc tu kims?

--------------------





Temat: Une fĂŠdĂŠration unique ?
dezigliara laurent
dorian Picard
Laurent ERASME
DIMITRI LAMY
GAMER JEAN-NOEL
Daniel FOURNIER
nicolas pinget
Jean Francois Ballester
christophe ballester
AndrĂŠ Beugnier
Julien Suel
Martins Michel
Peter Stiewe
Rey Nelly
Bruyere Armelle
Chavot Sylvie
Chevalier Lilian
Lopez GĂŠrard
GASSER Yves
Pierre Daniel
JEAN MEGA
LASAGNI NICOLAS
Jean-Christophe EDERLE
Arnaud DUCHENNE
DORDOR frĂŠdĂŠric
Anthony Aiguaviva
Denis Morin
delbaere eric
FERAH FABRICE
christian detour
marc nadia
Fabrice Corliano
Jean Louis BALArt
cathy carreras
MACHOVIC Clara
DUCOS VĂŠronique
BOUMAZZA karim
BEGO JEREMY
Odette Pignat
Thierry Pignat
cozzolino alessandro
BOLEAT David
Laurène POLY
Manuel THIANT
DORDOR FrĂŠdĂŠric
Gillot Thierry
Malika Zitouni
BONICEL Sylvain
marcq auguste
Valero Franck
David Ramos
Ciprian Gallien
David Lovey
Guillon jeanluc
Duproix Dominique
Perier Eric
Cerati Patrick
Jourdan Adeline
Tache Thierry
Cyril Vilmant
Disy Wilfrid
Julien Rouzet
agugliaro remy
Orsolle StĂŠphane
begot jeremy
ted bundy
alexandre
dezigliara laurent
dorian Picard
françois le hè
mouss bellaha
brahim ayyadi
stephane machkovic
jamel el garbit
Galtier damien
valero franck
philippe eichler
jose george
mauriccio arriztabal
daniel (razor dan)
Lotfi Marzougui
davide henrique
luc briand
thierry aussenac
marion froelhy
sophie miranda
joffrey leclerq
Laurent Herpe
ARBELTIER jean yves



Temat: Unia 33-27 Stal
Niestety Unia wygrala 6 punktami dosc szczesliwie, w biegu w ktorym brhel dotknal tasmy moglo byc 5-1 i w ostatnim biegu tez moglo byc 5-1 ale niestety Baran mial defekt, to jest tylko takie gdybanie ale mysle ze gdyby nie pogoda to mecz moglbyc jeszcze wygrany przez Stal. Trudno, nie ma sie co zalamywac, trzeba jechac dalej. W sezonach 2000 i 2001 Stal prowadzila w tabeli i na koniec to miejsce tracila, mysle ze w tym sezonie bedzie odwrotnie i Stal bedzie w czolowce a w play-offach pech nas opusci.


UNIA TARNÓW - JASOL RZESZÓW 33-27

JASOL Rzeszów:
1. Maciej Kuciapa 9 (d,3,3,3)
2. Bohumil Brhel 2 (1,t,1)
3. Piotr Winiarz 7+1 (2*,2,3)
4. Karol Baran 6+2 (3,1*,2*,d)
5. Rafał Wilk 1 (0,0,1)
6. Marian Micał (-,-)
7. Paweł Miesiąc 2 (1,1,0)
8. Łukasz Golonka

ŻSSA Unia Tarnów:
9. Peter Karlsson 7 (3,3,1)
10. Robert Wardzała 6+2 (2*,2*,0,2)
11. Stanisław Burza 0 (0,-)
12. Robert Kużdżał 5+1 (1,2,2*)
13. Grzegorz Rempała 3+1 (2*,0,0,1)
14. Marcin Rempała (-,-,-)
15. Janusz Kołodziej 11 (3,3,2,3)
16. Tomasz Rempała 1 (1)

1. P.Karlsson, Wardzała, Brhel, Kuciapa (d4) 5-1
2. Baran, Winiarz, Kużdżał, Burza 1-5 (6-6)
3. Kołodziej, G.Rempała, Miesiąc, Wilk 5-1 (11-7)
4. Kuciapa, Kużdżał, T.Rempała, Brhel (t) 3-3 (14-10)
5. Kołodziej, Winiarz, Baran, G.Rempała 3-3 (17-13)
6. P.Karlsson, Wardzała, Miesiąc, Wilk 5-1 (22-14)
7. Kuciapa, Kołodziej, Brhel, G.Rempała 2-4 (24-18)
8. Winiarz, Baran, P.Karlsson, Wardzała 1-5 (25-23)
9. Kołodziej, Kużdżał, Wilk, Miesiąc 5-1 (30-24)
10. Kuciapa, Wardzała, G.Rempała, Baran (d1) 3-3 (33-27)
Mecz został przerwany po 10 wyścigu z powodu ulewy




Temat: Fajne filmy
<b>Be Cool</b>
przyjemny film o murzynkach rosjanach i travolcie :-)
Travolta wkreca sie w przemysl muzyczny i chce wypromowac pewna laske z klubu nocnego jako piosenkarke widzac w niej talent... czerny producent chce odzyskac $300k, rosjanie zalatwic travolte a pewien bialy producent chce odzyskac laske do swojego klubu...

w obsadzie procz Travolty wystepuja
Uma Thurman
Danny DeVito
Wyclef Jean
Fred Durst
Sergio Mendes
Gene Simmons
Joe Perry
Anna Nicole Smith
Tom Hamilton Aerosmith
Brad Whitford Aerosmith
Joey Kramer Aerosmith
Russ Irwin Aerosmith

obsada mnie zmasakrowala :-D 75% mozna by dac :-)

<b>ATAK NA POSTERUNEK 13</b>
Szef duzego gangu przewozony jest do wiezienia w czasie sniezycy. Transport staje na zadupiu w likwidowanym posterunku aby przeczekac zle warunki. Posterunek swieci pustkami, na obsludze siedzi tylko jeden oficer, jeden emerytowany, sekretarka i pani psycholog, do nich dolaczaja policjanci z obstawy transportu i wiezniowie (w tym gangster)... jak w tytlule... na posterunek atakuje pewna grupa ludzi majaca interes do jednego z transportowanych... :-)

W rolach glownych:
Ja Rule .... Smiley (as Jeffrey 'Ja Rule' Atkins)
Maria Bello .... Alex Sabian
Peter Bryant .... Lieut. Holloway
Gabriel Byrne .... Marcus Duvall
Fulvio Cecere .... Ray Ray
Kim Coates .... Rosen
Matt Craven .... Capra
Courtney Cunningham .... Cop #1
Drea de Matteo .... Iris Ferry
Brian Dennehy .... Jasper O'Shea
Hugh Dillon .... Tony
Laurence Fishburne .... Marion Bishop

Film o tyle nietypowy ze graja w nim aktorzy ze znanych serialii
- siostra Joeya z serialu "Joey"
- pani Smith z serialu " Pan i Pani Smith" itd...

Dobry film !



Temat: *** Sezon " 2004 ***
A oto sklady druzyn 1 ligowych na dzien dzisiejszy:

Lotos Wybrzeze Gdansk

1.Robert Kosciecha
2.Krzysztof Pecyna(Polonia P.)
3.Krzysztof Jablonski(Start G.)
4.Brian Karger DANIA
5.Tomasz Chrzanowski
6.Miroslaw Jablonski(Start G.)
7.Miroslaw Gizycki
8.Mariusz Pacholak(Start G.)
9.Kenneth Bjerre Dania
10.Maciej Pawlowski
11.
12.Marcin Nowaczyk (Rawicz)
____________________________________________
TZ Simpa Lublin

1.Robert Dados (WTS)
2.Dariusz Sledz (WTS)
3.Tomasz Piszcz
4.Grzegorz Knapp
5.Peter Karlsson(Unia T.) Szwecja
6.Dawid Stachyra
7.Daniel Jeleniewski
8.Krzysztof Wrona
9.Antila Stefani Wegry
10.
11.
12.
_____________________________________________
Intar Przegladzuzlowy pl. Ostrow Wlkp.

1.Tomasz Jedrzejak(WTS)
2.Piotr Dym (Rawicz)
3.Adam Fajfer(Lotos G.)
4.Artur Pietrzyk(Czestochowa)
5.Niklas Klinberg(Stal G.) Szwecja
6.Adam Jaziewicz
7.Marcin Dabrowski
8.Marek Latosi
9.Matej Ferjan Slowenia
10.Przemyslaw Tajchert
11.
12.Tomasz Kwiatkowski
______________________________________________
GTZ Grudziadz

1.Robert Sawina(Apator T.)
2.Mariusz Puszakowski
3.Pawel Staszek
4.Robert Kempinski
5.Jaroslaw Lukaszewski (Start G.)
6.Krzysztof Buczkowski
7.Lukasz Pawlikowski
8.Adam Adamczyk
9.Fredrik Lingren Szwecja
10.
11.Piotr Markuszewski
12.Billy Hamill(ZKZ)
____________________________________________
Stal TeleNet Gorzów

1.Robert Flis
2.Michal Rajkowski
3.Piotr Paluch
4.Marek Hucko(Start G.)
5.Magnus Zetterstroem Szwecja
6.Pawel Hlib
7.Jakub Spiewanek
8.Daniel Nermark Szwecja
9.Kamil Brzozowski
10.Andrzej Gluchy
11.Slawomir Dabrowski
12.
______________________________________________
Stal Rzeszów

1.Tomasz Rempala (Unia T.)
2.Rafal Wilk
3.Karol Baran
4.Rafal Trojanowski
5.Maciej Kuciapa
6.Pawel Miesiac
7.Tomasz Klis
8.Marian Mical
9.Piotr Prucnal
10.Dawid Bendzera(Unia T.)
11. Mariusz Frankow (Polonia P)
12.
__________________________________________
Start Gniezno

1.Andrzej Zieja
2.Adrian Gomolski
3.Lukasz Linette
4.Dariusz Staniszewski
5.Bartosz Wicinski
6.Krzysztof Cegielski(WTS)
7.Mariusz Firlej(Lódz)
8.Adam Skornicki
9.Tomasz Cieslewicz(Lotos G.)
10.Pawel Duszynski(Lotos G.)
11.Stefan Andersson Szwecja
12.Mariusz Frankow(Polonia P.)
___________________________________________________

.Polonia Pila

1.Rafal Kowalski
2.Jaroslaw Olszewski
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.



Temat: NHL - sezon 2006/2007
cześć!
Postanowiłem, że od dziś jeśli tylko znajde czas bede pisał analizy i moje typy na spotkania NHL.
Michał napisał już trzy dzisiejsze analizy ; ja jednak wspomne o tych, które nie zostały ujęte przez fachowca.

San Jose Sharks - Philadelphia Flyers
Moim faworytem są gospodarze dzisiejszego spotkania. Uważam, ze jest to zespół o wiele lepszy, którego siłe ofensywną stanowią: Joe Thornton (C) - 5bramek i 17asyst, Patric Marleau (C) - 12bramek i 11asyst, Milan Michalek (LW) - 8bramek i 14asyst, Steve Bernier (RW) - 6bramek i 10asyst. W dzisiejszym spotkaniu zabraknie jednego z zawodników którego brak może być widoczny Jonathan'a Cheechoo - 7bramek i 8asyst w tym sezonie. Natomiast Flyers to zespół bez super strzelców. Bramce Sharks mogą zagrozić: Simon Gagne (LW) - 10goli i 4systy, Geof Sanderson (LW) - 6goli i 7asyst, Peter Fosberg (C) - 6trfień i 6asyst. Philadelphia od początku sezonu notuje fatalne wyniki i dziś sądze, ze też przegrają.
Philadelphia Flyers: 5-12-2 , 12pts ostatnie 5meczy: L-L-L-W-W
San Jose Sharks: 14-6-0 , 28pts ostatnie 5meczy: W-W-W-L-W

Montreal Canadiens - Atlanta Thrashers
Sądze, że z tej konfrontacji zwycięsko wyjdą Thrashers. Atlanta przeważa przede wszystkim w grze ofensywnej. Liderami są Marian Hossa z 16 bramkami i 15 asystami na koncie a takze Ilya Kovalchuk 14 trafień i 13 asyst w tym sezonie. W ekipie Canadiens nikt nie moze popisać sie takimi wynikami. Najwiecej trafień zaliczył bowiem Sheldon Souray (8goli i 7asyst) i Christopher Higgins (też 8bramek + 5asyst). Ten drugi jednak spowodu kontuzji nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu!
Montreal Canadiens: 10-5-3 , 23pts ostatnie 5meczy: W-L-W-W-L
Atlanta Thrashers: 12-6-3 , 27pts ostatnie 5meczy: W-W-L-L-L

POWODZENIA

PS
Wiem, że moje analizy nie są tak dobre jak kolegi, ale mam nadzieje, że komuś się przydadzą.



Temat: Słynni Wolnomularze
Sławni Polacy - wolnomularze

Gabriel Podoski
Michał Książę Poniatowski
Adam Kazimierz Czartoryski
Stanisław August Poniatowski
Ignacy Potocki
Książę Józef Poniatowski
Stanisław Kostka Potocki
Tadeusz Kościuszko
Józef Chłopicki
Józef Niemojewski
Józef Zajączek
Jan Kozietulski
Wojciech Bogusławski
Jan Henryk Dąbrowski
Józef Wybicki
Jan Ursyn Niemcewicz
Zygmunt Krasiński
Kajetan Koźmian
Stanisław Stempowski
Kazimierz Bartel
Antoni Słonimski
Marian Falski
Andrzej Strug
Juliusz Kaden Bandrowski
Juliusz Osterwa
Janusz Korczak
Tytus Filipowicz
Rafał Radziwiłowicz
Mieczysław Michałowicz
Mieczysław Konopacki
Stanisław Patek
Aleksander Prystor
Gabriel Narutowicz
Jan Piłsudski
Walery Sławek
Felicjan Sławoj-Składkowski
Kordian Zamorski
Leon Kozłowski
Mieczysław Wolfke
Edward Józef Abramowski
Bolesław Wieniawa - Długoszowski
Edward Rydz – Śmigły
Adam Koc
Gen. Michał Tokarzewski - Karaszewicz
Jerzy Ponikiewski
Hipolit Gliwic
Tadeusz Gliwic
Klemens Szaniawski
Jan Józef Lipski
Aleksander Małachowski
...
Niektórzy sławni wolnomularze

George Washington
Benjamin Franklin
Thomas Woodward Wilson
Henry Ford
Edward VIII
George-Jaques Danton
Voltaire
Marie Joseph Lafayette
Wolfgang Amadeusz Mozart
Ludwig van Beethoven
Jean Sibelius
Joseph Haydn
Irving Berlin
Louis Armstrong
Edward "Duke" Ellington
Nat "King" Cole
Giuseppe Garibaldi
Winston Churchill
Simon Bolivar
Yitzhak Rabin
Auguste Lumiere
Jack Warner
John Wayne
Louis Mayer
Oliver Hardy
Clark Gable
Peter Sellers
Walt Disney
Mark Twain
Arthur Conan Doyle
Anthony Trollope
Rudyard Kipling
Walter Scott
Johann Wolfgang Goethe
Thomas Lipton
Alexander Fleming
Edwin "Buzz" Aldrin



Temat: Une fĂŠdĂŠration unique ?

La liste Ă  jour :

dezigliara laurent
dorian Picard
Laurent ERASME
DIMITRI LAMY
GAMER JEAN-NOEL
Daniel FOURNIER
nicolas pinget
Jean Francois Ballester
christophe ballester
AndrĂŠ Beugnier
Julien Suel
Martins Michel
Peter Stiewe
Rey Nelly
Bruyere Armelle
Chavot Sylvie
Chevalier Lilian
Lopez GĂŠrard
GASSER Yves
Pierre Daniel
JEAN MEGA
LASAGNI NICOLAS
Jean-Christophe EDERLE
Arnaud DUCHENNE
DORDOR frĂŠdĂŠric
Anthony Aiguaviva
Denis Morin
delbaere eric
FERAH FABRICE
christian detour
marc nadia
Fabrice Corliano
Jean Louis BALArt
cathy carreras
MACHOVIC Clara
DUCOS VĂŠronique
BOUMAZZA karim
BEGO JEREMY
Odette Pignat
Thierry Pignat
cozzolino alessandro
BOLEAT David
Laurène POLY
Manuel THIANT
DORDOR FrĂŠdĂŠric
Gillot Thierry
Malika Zitouni
BONICEL Sylvain
marcq auguste
Valero Franck
David Ramos
Ciprian Gallien
David Lovey
Guillon jeanluc
Duproix Dominique
Perier Eric
Cerati Patrick
Jourdan Adeline
Tache Thierry
Cyril Vilmant
Disy Wilfrid
Julien Rouzet
agugliaro remy
Orsolle StĂŠphane
begot jeremy
ted bundy
alexandre
dezigliara laurent
dorian Picard
françois le hè
mouss bellaha
brahim ayyadi
stephane machkovic
jamel el garbit
Galtier damien
valero franck
philippe eichler
jose george
mauriccio arriztabal
daniel (razor dan)
Lotfi Marzougui
davide henrique
luc briand
thierry aussenac
marion froelhy
sophie miranda
joffrey leclerq
+1 laurent herpe (3 fĂŠdĂŠs ifbb ,wabba ;nabba)



Temat: I po wystawie - Moszna 2006
AGATO- bzdury nie pisze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zawsze uważałem,że w Polsce szybko psy zdobywaja championat!!!
Wniosek CWC sędzia daje wg.własnego uznania-są przypadki gdzie pies-suka z ocena doskonałą i lokata I nie dostają tego wniosku.
Prosze zobaczyć ile w Polsce mamy psów z tylułem championa VDH(Niemiecki)-z tego co wiem były 3 takie psy-dwa w naszych rękach jeden w Opolu!!!
Twoja odpowiedź jest wysoce niesprawiedliwa-ale trudno-widzę,że jak ktoś ma inną opinie niż Twoja to jest -małym wrogiem-niech tak bedzie!!!
Ja mam bassety prawie 30 lat i największe sukcesy na świecie i w Polsce miałem z BAŁAMUTEM.
A to co napisałem na temat sedziów i ich ocen w klasie championów-to nie jest wyssane z palca-nie chcę prowadzić tutaj polemiki-musiałem
to napisać-po "takim poście"
Dla mnie autorytetami sedziowskimi są-p.B.Larska,P.Król,A.Kaźmierski,Pan Opara,J.Zieliński(od grupy10),Marion Spawin,S.Peter,M.Wieremiejczyk i wielu innych sędziów zagranicznych(nie znaczy,że u tych sedziów tylko wygrywałem-czesto też przegrywałem).Uważam,że przegrać należy z klasą (czego nauczył mnie sędzia A.Kaźmierski)
Dla nas zawsze wystawy były świętem wystawców gdzie spotykali się znajomi! Gdzie można było się wymienić doświadczeniami.
Również nigdy nie liczyliśmy i nie liczymy na oceny doskonałe!!!!
A teraz wystawy zrobiły się całkiem inne-pełno zawiści-niestety!!!!!

A suczka na zdjęciu mi się niepodoba-nie mój typ(ze zdjecia wyszła za gruba)

Mam nadzieje,że moja odpowiedź zakończy "bicie piany"-prosze mnie dobrze zrozumieć nie jestem zarozumiałym człowiekiem!!!
To co niżej napisał Donat pozostawie muzą!!
A z innej beczki proszę "tutejsze grono",które było w listopadzie na wystawie w Poznaniu -przypomnieć sobie o niezadowoleniu z sędziowania-a faktycznie było do kitu!!!!!!!!
Życzę Wam "robienia" po 40 wystaw w ciągu roku.
Moja maksyma---BASSET PONAD WSZYSTKO---wolę obracać się wśród nich niż ludzi-bo nigdy nic złego nie spotkało mnie od psiaków a od ludzi niestety tak.
Na tym kończe moje pisanie tutaj na forum!!!!!!!!!!!!



Temat: Ksiazki o okresie kruciat.



| A poza tym, ciekawy (tj. nieco inny punkt widzenia) prezentuje
| Holt w swojej książce o Bliskim Wschodzie w okresie krucjat
| (i po nim), wydanej w serii ceramowskiej.

Peter M. Holt, "Bliski Wschód od wypraw krzyżowych do 1517 roku", W-wa
1993 - to tytułem uzupełnienia informacji Grzegorza.

Trochę o krucjatach można też znaleźć u Marion Melville, "Dzieje
Templariuszy", W-wa 1991 oraz u Malcolma Barbera, "Templariusze", W-wa
1999 (aczkolwiek w tej pierwszej jest więcej - obie jednakowoż
koncentrują się przede wszystkim na Templariuszach).

O zakonach rycerskich można poczytać też u Edwarda Potkowskiego,
"Rycerze w habitach", roku i miejsca wydania nie pomnę.

O Joannitach ukazała się względnie niedawno w "dużym Ceramie" praca
bodajże "Dzieje Zakonu Maltańskiego" (lub podobnie - niestety książki
nie posiadam, więc informacje podaję z głowy, a z pamięcią różnie bywa
- o autora proszę miłosiernie nie pytać). Wcześniej ukazały się


        Znaczy, masz na mysli H.J.A. Sire, Kawalerowie maltańscy, Warszawa
2000. Czytałem to, i książka wydała mi się, jakby to rzec, dziwna. Nie
żebym się miał czego czepiać merytorycznie, ale wygląda tak, jakby
niektóre rzeczy były omawiane _zamiast_ (np. duży opis Krak de
Chewaliers, zajmujący bodaj więcej miejsca, niż omówienie roli
politycznej zakonu w Ziemi Świętej). Idem historia joannitów w różnych
krajach europejskich zrobiona IMO dość "po łebkach".


jeszcze dwie prace, ale raczej niezbyt godne uwagi: Tadeusz Wojciech
Lange, "Szpitalnicy, Joannici, Kawalerowie Maltańscy", Poznań 1994;
Jarosław Sozański, "Tajemnice Zakonu Maltańskiego" (wbrew szumnemu
tytułowi nijakich tajemnic proszę się nie spodziewać).

--
Z wyrazami szacunku,

--------------------------------------------------------------------
pl.sci.historia WWW: http://mops.uci.agh.edu.pl/~nexuss/Index.html
pl.sci.historia FAQ: http://mops.uci.agh.edu.pl/~nexuss/Psh_faq.html


--
Maciek Antecki
http://macieknt.republika.pl/





Temat: 1
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (Hammer KnockOut Promotions) zdobył wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej w bokserskiej kategorii junior ciężkiej (do 91 kg). W ostatniej, dziesiątej rundzie znokautował Niemca Rudigera Maya.

Walka odbyła się w hali "Łuczniczka" w Bydgoszczy, a obejrzało ją około trzech tysięcy widzów. "Diablo" zwycięstwo zadedykował zmarłemu Janowi Pawłowi II.

Włodarczyk w przekroju całego pojedynku był lepszym zawodnikiem. Od początku próbował agresywnie atakować, zadawać serie ciosów. May w takich sytuacjach dążył do zwarcia, a potem starał się uderzać i znów przechodzić do klinczu. Był odporny na ciosy.

Rudiger May dwukrotnie wyszedł obronną ręką z poważnych opresji. "Diablo" miał spore kłopoty z uwolnieniem się z klinczów. W ostatnich rundach jednak zadał wiele ciosów w tułów rywala, co odwiodło Niemca od częstych zwarć. W ostatnim starciu Polak wykorzystał moment nieuwagi rywala i znokautował go.

Wyniki pozostałych walk (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

55 kg: Julita Tkaczyk (Hamer KockOut) - Petra Jachamanova (Czechy) 3:0
63,5 kg: Szymon Porębski (Hammer KockOut) - Piotr Niesporek (Team Siemion) 3:0
66 kg: Robert Osmólski (Arena Boxing) - Vaclav Balad (Czechy) - 2 r. tko
66 kg: Artur Bojanowski (Arena Boxing) - Pavel Nemecek (Czechy) - 3 r. ko
72 kg: Daniel Urbański (Arena Boxing) - Peter Rikala (Czechy) 3:0
76 kg: Macej Jankowski (Arena Boxing) - Marian Marias (Słowacja) - 2 r. tko
69 kg: Przemysław Sobczak (Arena Boxing) - Jan Zajec (Czechy) 2 r. tko
91 kg: Paweł Kołodziej (Hammer KonckOut) - Ervin Slonka (Czechy) 3:0
91 kg: Patryk Bursztynowicz (Arena Boxing) - Stanislav Cermak (Czechy) - 2 r. tko.



Temat: Une fĂŠdĂŠration unique ?
La liste Ă  jour :

dezigliara laurent
dorian Picard
Laurent ERASME
DIMITRI LAMY
GAMER JEAN-NOEL
Daniel FOURNIER
nicolas pinget
Jean Francois Ballester
christophe ballester
AndrĂŠ Beugnier
Julien Suel
Martins Michel
Peter Stiewe
Rey Nelly
Bruyere Armelle
Chavot Sylvie
Chevalier Lilian
Lopez GĂŠrard
GASSER Yves
Pierre Daniel
JEAN MEGA
LASAGNI NICOLAS
Jean-Christophe EDERLE
Arnaud DUCHENNE
DORDOR frĂŠdĂŠric
Anthony Aiguaviva
Denis Morin
delbaere eric
FERAH FABRICE
christian detour
marc nadia
Fabrice Corliano
Jean Louis BALArt
cathy carreras
MACHOVIC Clara
DUCOS VĂŠronique
BOUMAZZA karim
BEGO JEREMY
Odette Pignat
Thierry Pignat
cozzolino alessandro
BOLEAT David
Laurène POLY
Manuel THIANT
DORDOR FrĂŠdĂŠric
Gillot Thierry
Malika Zitouni
BONICEL Sylvain
marcq auguste
Valero Franck
David Ramos
Ciprian Gallien
David Lovey
Guillon jeanluc
Duproix Dominique
Perier Eric
Cerati Patrick
Jourdan Adeline
Tache Thierry
Cyril Vilmant
Disy Wilfrid
Julien Rouzet
agugliaro remy
Orsolle StĂŠphane
begot jeremy
ted bundy
alexandre
dezigliara laurent
dorian Picard
françois le hè
mouss bellaha
brahim ayyadi
stephane machkovic
jamel el garbit
Galtier damien
valero franck
philippe eichler
jose george
mauriccio arriztabal
daniel (razor dan)
Lotfi Marzougui
davide henrique
luc briand
thierry aussenac
marion froelhy
sophie miranda
joffrey leclerq



Temat: Nasi w zagranicznych startach
Zlata Prilba

Eliminacje:

Grupa I:
1.Sebastian UÅ‚amek (Polska) (2,5,5) 10
2.Janusz Kołodziej (Polska) (5,3,4) 9
3.Hans N. Andersen (Dania) (3,4,2) 7
--------------------------------------
4.Christian Hefenbrock (Niemcy) (4,1,3) 7
5.Pavel Ondrasik (Czechy) (0,2,1) 3
6.Atilla Stefani (Wć™gry) (-,0,0,) 0

Grupa II:
1.SÅ‚awomir Drabik (Polska) (5,4,5) 10
2.Jonas Davidsson (Szwecja) (4,5,-) 9
3.Joachim Kugelmann (Niemcy) (0,2,4) 6
------------------------------------------------------------
4.Tomas Topinka (Czechy) (3,3,3) 6
5.Antonin Svab (Czechy) (1,1,2) 3
6.Izak Santej (SÅ‚owenia) (-,0,0,) 0

Grupa III:
1.Bohumil Brhel (Czechy) (5,5,d) 10
2.Peter Ljung (Szwecja) (4,2,5) 9
3.Adrian MiedziÅ‼ski (Polska) (-,3,4) 7
-----------------------------------------------------------
4.Grzegorz Walasek (Polska) (-,3,4) 7
5.Josef Franc (Czechy) (-,1,3) 4
6.Alessandro Milanesse (WÅ‚ochy) (2,0,1) 3

Grupa IV:
1.Mirko Wolter (Niemcy) (5,5,-) 10
2.Andy Smith (Anglia) (-,2,5) 7
3.Fritz Walner (Austria) (2,4,3) 7
-------------------------------------------------
4.Roberto Haupt (Niemcy) (1,1,4) 5
5.Tomas Suchanek (Czechy) (4,0,1) 5
6.Radek Smolik (Czechy) (w,3,2) 5

ć†wierć‡finaÅ‚y:

Grupa I:
1.Jason Crump (Australia) (5,5,2) 10
2.Sebastian UÅ‚amek (Polska) (4,1,5) 9
3.Mikael Max (Szwecja) (3,4,4) 8
---------------------------------------------------
4.Matej Zagar (SÅ‚owenia) (2,2,3) 5
5.Adrian MiedziÅ‼ski (Polska) (1,3,1) 4
6.Jonas Davidsson (Swecja) (d,0,0) 0

Grupa II:
1.Ales Dryml (Czechy) (5,3,5) 10
2.Sam Ermolenko (USA) (3,5,-) 8
3.Mark Loram (Anglia) (4,4,1) 8
------------------------------------------------
4.Janusz Kołodziej (Polska) (2,2,4) 6
5.Mirko Wolter (Niemcy) (1,1,3) 4
6.Joachim Kugelmann (Niemcy) (0,0,2) 2

Grupa III
1.Ryan Sullivan (Austalia) (5,5,-) 10
2.Andy Smith (Anglia) (4,3,5) 9
3.Lee Richardson (Anglia) (3,4,4) 8
-----------------------------------------------------------
4.Bohumil Brhel (Czechy) (2,d3) 5
5.Hans N. Andersen (Dania) (1,1,2) 3
6.Marian Jirout (Czechy) (d,2,1) 3

Grupa IV:
1.Leigh Adams (Australia) (5,5-) 10
2.SÅ‚awomir Drabik (Polska) (2,3,5) 8
3.Peter Karlsson (Szwecja) (1,4,4) 8
-------------------------------------------------------------
4.Matej Ferjan (SÅ‚owenia) (4,0,2) 6
5.Peter Ljung (Szwecja) (3,2,3) 6
6.Fritz Walner (Austria) (0,1,1) 2

Półfinały:

Grupa I:
1.Jason Crump (5,5,-) 10
2.Peter Karlsson (2,2,5) 7
3.Leigh Adams (3,43) 7
----------------------------------------
4.Mikael Max (4,3,1) 7
5.Sam Ermolenko (w,1,4) 5
6.Andy Smith (1,0,2) 3

Grupa II:
1.Ales Dryml (4,3,5) 9
2.Lee Richardson (5,4,-) 9
3.Ryan Sullivan (3,5- ) 8
-------------------------------------------------------------
4.SÅ‚awomir Drabik (2,d,4) 6
5.Sebastian UÅ‚amek (0,2,3) 5
6.Mark Loram (1,1,w) 2

„MaÅ‚y finaÅ‚”:
7.Drabik
8.UÅ‚amek
9.Loram
10.Max
11.Ermolenko
12.Smith

Finał:
1.Sullivan
2.Crump
3.Richardson
4.Karlsson
5.Adams
6.A. Dryml

zrodlo:




Temat: Filmy fantazy i science-fiction
Przed chwilą skończyłem oglądać legend of the Earthsea (dla niekumatych Ziemiomorze).
W miarę świeża produkcja telewizyjna, miała premierę 13.12.04 i składa się z 2 części po 2 godziny.
To tyle faktów.
Zapewne większość już wie o czym to a dla nieoświeconych mówię, że film oparty (może zbyt dużo powiedziane) na pierwszych dwóch częściach cyklu o Ziemiomorzu Ursuli K. Le Guin (polecam bardzo jeśli ktoś nie czytał).
Co do samego filmu.
Próbowałem go oglądać jakbym nie czytał książki i tradycyjnie mi się nie udało
Kręciłem nosem, że coś nie tak, że coś nie pasuje, a to było inaczej i w sumie mógłbym wszystko wybaczyć oprócz jednego błędu, że głównemu bohaterowi zamienili prawdziwe imię z użytkowym.
Po obejrzeniu spojrzałem jeszcze raz na film (miniserial?) i uznałem, że nawet fajne Efekty specjalne nie powalały - smok był przeciętny ale i tak lepszy od polskiej krowy
Były przyzwoite. Gwiazd aktorstwa nie było ale w sumie nic specjalnie po oczach mnie nie raziło jak np gra amidali w SW >.<
Napewno duży plus za naprawdę dobrą ścieżkę dźwiękową - szkoda, że nie ma jakiegoś soundtracka z tego.
Cala historia była dziwna bo skleili dwie książki na raz tak, że wszystko działo się jakby jednocześnie no i ogólnie znacznie przyśpieszyli akcję, zginęło trochę więcej ludzi niż w książce, a i nie zgineli ci co powinni, no i nie zginął żaden smok =o
Nie ma prawie do czego się przyczepić jeśli chodzi o odwzorowanie pierwszego tomu (rozumiem, że niektóre reczy zrobili bo w końcu to tylko 3 godziny filmu) natomniast 2 tom zmienili dość znacznie tak żeby wszystko mogło dziać się jednocześnie.
Ogólnie troche nie miłe było wrażenie, że czas goni i niektóre rzeczy przez to było zbyt szybko lub zbyt mało omówione.
Wydaje mi się, że gdyby poświęcili 3 godziny na jedną część byłoby lepiej ale i tak nie jest źle.
Z punktu widzenia osoby, która czytała książkę muszę powiedzeć, że było niezłe.
Ciekawe jak ktoś kto jej nie czytał by się wpowiedział
Na koniec obsada:
reżyseria
Robert Lieberman (I)
scenariusz
Gavin Scott
aktorzy
Shawn Ashmore: Ged
Chris Gauthier: Vetch
John Tench: Generał Doar
Betty Phillips: Marion
Kristin Kreuk: Tenar
Isabella Rossellini: Thar - Najwyższa Kapłanka Bliźniaczych Bóstw
Jennifer Calvert: Kossil - Najwyższa Kapłanka Boga-Króla
Heather Laura Gray: Penelope
Katharine Isabelle: Yarrow
Danny Glover: Ogion
Mark Hildreth (I): Jasper
Erin Karpluk: Diana
Richard Side: Odźwierny
Sebastian Roché: King Tygath
Alan Scarfe: Arcymag
Dave 'Squatch' Ward: Dunain
William Samples: Doktor Hand
Alessandro Juliani: Skiorch
Mark Acheson: Gebbeth
Anthony Holland (II): Mistrz Imion - Kurremkarmerruk
Christopher R. Sumpton: Barman
Tom Heaton: Rybak
Paul Jamieson (I): Pijak
Curtis Caravaggio: Dowódca Kargide
Karen Austin (I): Żona Farmera
Stephen Dimopoulos: Dowódca Okrętu
R. Nelson Brown: Mistrz Ziół
Brad Loree: Porucznik Kargide
Frank C. Turner (I): Farmer
Stefan Arngrim: Shire Reeve
Christopher Britton (II): Mistrz Przywołań
Sonya Salomaa: Naczelna Kapłanka
Cedric De Souza: Urzędnik Kargide
Alex Diakun: Thorvald
Stephen Park: Pasterz
Ellie King: Busty Wench
Emily Hampshire: Róża
Amanda Tapping: Pani Elfarren
Peter Kent (I): Smok (głos)
niewymienieni w czołówce
John DeSantis Żołnierz Kargide #1
Peter Kent (V) Oficer Kargide
Neil Grayston Uczeń Roke
Brad Kelly (I) Strażnik Kargide
Michael Roselli Handlarz Ptakami z Kargide
Peter Williams (IV) Żołnierz Kargide #2



Temat: Co ludzie powiedza - Keeping Up Appearances (1990-1995)
[b]Co ludzie powiedza - Keeping Up Appearances (1990-1995)[/b]
Lektor PL
Serial komediowy TV
Format: AVI
DVDRip

[img]http://i50.photobucket.com/albums/f333/DarekZgRed/CoLudziePowiedza.jpg[/img]

Produkcja: Wielka Brytania / Gatunek: Komedia obyczajowa
Data premiery: 1990-10-29 (Swiat)
Rezyseria Harold Snoad / Scenariusz Roy Clarke
Zdjecia Chris Kochanowicz / Muzyka Nick Ingman
Czas trwania: 30 minut (kazdy odcinek)
44 odcinki + 3 odcinki specjalne

[b]Obsada:[/b]
Patricia Routledge: Hiacynta Bucket
Clive Swift: Ryszard Bucket
Judy Cornwell: Stokrotka
Geoffrey Hughes: Powolniak
Shirley Stelfox: Roza (1990)
Mary Millar: Roza (1991-1995)
Josephine Tewson: Elzbieta Hawksworth Warden
David Griffin: Emmet Hawksworth
Anna Dawson: Wioletta Paddock
John Evitts: Bruce Paddock
George Webb: Tatus
Jeremy Gittins: Wikary
Marion Barron: ????ona Wikarego
David Janson: Michael - Listonosz
Peter Cellier: Major

[b]Opis:[/b]
Glowna bohaterka serialu jest (wspaniale grana przez Patricie Routledge) Hiacynta Bucket (czytaj Bukiet, nie ????akiet). Wydawac by sie moglo, ze to typowa pani domu, jednak po dokladnym przyjrzeniu sie, okazuje sie, ze Hiacynta to nadzwyczaj silna osobowosc, ktora nigdy nikogo nie slucha, sama narzucajac wszystkim swoje zdanie. To sprawia, ze boi sie jej wlasny maz, sasiedzi i wszyscy znajomi - wlacznie z najblizsza sasiadka i w mniemaniu Hiacynty 'przyjaciolka' - Elzbieta. Gdy do Elzbiety sprowadza sie jej rozwiedziony brat - muzyk, Hiacynt za wszelka cene chce oczarowac go swym glosem, spiewajac przy okazji kazdego spotkania. To z kolei przyczynia sie do 'wieziennej bladosci' nowego sasiada, gdyz ten boi sie opuszczac dom, gdy Hiacynta jest w poblizu.
Hiacynta ma 3 siostry - najmlodsza, Violetta, wyszla za ksiegowego z wyscigow i ma 'wille, Mercedesa i miejsce na kucyka' i spedza z mezem wakacje na Ibizie. Gdy maz okazuje sie lubic bardziej sukienki Violetty od wlasnych ubran i co gorsza wygladac w nich lepiej niz ona sama oraz zaczyna przejawiac niezbyt 'zdrowe' sklonnosci co do nowych 'znajomosci', wydaje sie, ze to malzenstwo lega w gruzach. Na pomoc przychodzi oczywiscie Hiacynta, ktora nie chce dopuscic do skandalu. Dwie pozostale siostry Hiacynty - Roza i Stokrotka mieszkaja w biednej dzielnicy i Hiacynta wstydzi sie do nich przyznac. Roza wciaz szuka meza, ale nie moze znalezc wlasnego - ciagle znajduje czyjegos, co jest utrapieniem Hiacynty, bo przeciez cala pozostala rodzina jest pod wzgledem uczuciowym taka rozsadna. Stokrotka ma meza - Powolniaka, ktory nigdy nie pracuje, sledzi wyscigi konne w TV oraz jest ‘studentem’ telewizyjnego uniwersytetu otwartego. Wszyscy troje - Powolniak, Stokrotka i Roza - mieszkaja z Tatusiem (Hiacynty i jej siostr), ktory z racji starszego wieku nie zawsze mysli racjonalnie i przysparza klopotow i wstydu swej najstarszej corce. Hiacynta jest zawsze wzywana, gdy Tatus cos przeskrobie, co ma miejsce zawsze, kiedy mlodsze siostry zapomna mu podac tabletki. Specjalnoscia Hiacynty sa kolacje przy swiecach, znane na cala okolice, a uczestnictwo w nich to - wedlug pani domu - wielki zaszczyt...

[hide]01 Satyra Na ????ycie Codzienne

02 ????ycie w Spoleczenstwie

03 Wypad Za Miasto

04 Narzeczona Tatusia

05 Jak Wzbudzic Zazdrosc

06 Chrzciny

07 Moralnosc Elzbiety

08 Lekcja Dobrych Manier

09 Kolacja Przy Swiecach

10 Zakochany Major

11 Klopoty z Rodzinka

12 Urodziny Powolniaka

13 Zabawki Tatusia

14 Koncert w Kosciele

15 Komplet Wypoczynkowy

16 Piknik

17 Juz Zawsze Razem

18 Wycieczka Krajoznawcza

19 Grill

20 Kto Jest Snobem

21 Hobby Ryszarda

22 Wernisaz

23 ????eglarski Podwieczorek

24 Oferta Pracy

25 Komandor

26 Awaria

27 Wiejska Posiadlosc

28 Kosztowna Nieruchomosc

29 Dom Na Przedmiesciu

30 Ogrodowe Przyjecie

31 Nad Morzem

32 Bal Kostiumowy

33 Rocznica Slubu

34 Piknik Nad Rzeka

35 Urodziny Ryszarda

36 Licytacja

37 Przedstawienie

38 Przyjecie u Violetty

39 Rolls-Royce

40 Ogloszenie

41 Rejs

42 Choroba Ryszarda

43 Swiety Mikolaj

44 Koscielne Przedstawienie

S1 The Best Of 1

S2 The Best Of 2

S3 Wspomnienia Hiacynty czesc 1, 2 & 3

Pass: DarekZgRed[/hide]



Temat: Co ludzie powiedzą - Keeping Up Appearances
Co ludzie powiedzą - Keeping Up Appearances (1990-1995)
Lektor PL
Serial komediowy TV
Format: AVI
DVDRip



Produkcja: Wielka Brytania / Gatunek: Komedia obyczajowa
Data premiery: 1990-10-29 (Świat)
Reżyseria Harold Snoad / Scenariusz Roy Clarke
Zdjęcia Chris Kochanowicz / Muzyka Nick Ingman
Czas trwania: 30 minut (każdy odcinek)
44 odcinki + 3 odcinki specjalne (całość)

Obsada:
Patricia Routledge: Hiacynta Bucket
Clive Swift: Ryszard Bucket
Judy Cornwell: Stokrotka
Geoffrey Hughes: Powolniak
Shirley Stelfox: Róża (1990)
Mary Millar: Róża (1991-1995)
Josephine Tewson: Elżbieta Hawksworth Warden
David Griffin: Emmet Hawksworth
Anna Dawson: Wioletta Paddock
John Evitts: Bruce Paddock
George Webb: Tatuś
Jeremy Gittins: Wikary
Marion Barron: Żona Wikarego
David Janson: Michael - Listonosz
Peter Cellier: Major

Opis:
Główną bohaterką serialu jest (wspaniale grana przez Patricie Routledge) Hiacynta Bucket (czytaj Bukiet, nie Żakiet). Wydawać by się mogło, że to typowa pani domu, jednak po dokładnym przyjrzeniu się, okazuje się, że Hiacynta to nadzwyczaj silna osobowość, która nigdy nikogo nie słucha, sama narzucając wszystkim swoje zdanie. To sprawia, że boi się jej własny mąż, sąsiedzi i wszyscy znajomi - włącznie z najbliższą sąsiadką i w mniemaniu Hiacynty 'przyjaciółką' - Elżbietą. Gdy do Elżbiety sprowadza się jej rozwiedziony brat - muzyk, Hiacynt za wszelką cenę chce oczarować go swym głosem, śpiewając przy okazji każdego spotkania. To z kolei przyczynia się do 'więziennej bladości' nowego sąsiada, gdyż ten boi się opuszczać dom, gdy Hiacynta jest w pobliżu.
Hiacynta ma 3 siostry - najmłodsza, Violetta, wyszła za księgowego z wyścigów i ma 'willę, Mercedesa i miejsce na kucyka' i spędza z mężem wakacje na Ibizie. Gdy mąż okazuje się lubić bardziej sukienki Violetty od własnych ubrań i co gorsza wyglądać w nich lepiej niż ona sama oraz zaczyna przejawiać niezbyt 'zdrowe' skłonności co do nowych 'znajomości', wydaje się, że to małżeństwo lega w gruzach. Na pomoc przychodzi oczywiście Hiacynta, która nie chce dopuścić do skandalu. Dwie pozostałe siostry Hiacynty - Róża i Stokrotka mieszkają w biednej dzielnicy i Hiacynta wstydzi się do nich przyznać. Róża wciąż szuka męża, ale nie może znaleźć własnego - ciągle znajduje czyjegoś, co jest utrapieniem Hiacynty, bo przecież cała pozostała rodzina jest pod względem uczuciowym taka rozsądna. Stokrotka ma męża - Powolniaka, który nigdy nie pracuje, śledzi wyścigi konne w TV oraz jest ‘studentem’ telewizyjnego uniwersytetu otwartego. Wszyscy troje - Powolniak, Stokrotka i Róża - mieszkają z Tatusiem (Hiacynty i jej sióstr), który z racji starszego wieku nie zawsze myśli racjonalnie i przysparza kłopotów i wstydu swej najstarszej córce. Hiacynta jest zawsze wzywana, gdy Tatuś coś przeskrobie, co ma miejsce zawsze, kiedy młodsze siostry zapomną mu podać tabletki. Specjalnością Hiacynty są kolacje przy świecach, znane na całą okolicę, a uczestnictwo w nich to - według pani domu - wielki zaszczyt...


01 Satyra Na Życie Codzienne

02 Życie w Społeczeństwie

03 Wypad Za Miasto

04 Narzeczona Tatusia

05 Jak Wzbudzić Zazdrość

06 Chrzciny

07 Moralność Elżbiety

08 Lekcja Dobrych Manier

09 Kolacja Przy Świecach

10 Zakochany Major

11 Kłopoty z Rodzinką

12 Urodziny Powolniaka

13 Zabawki Tatusia

14 Koncert w Kościele

15 Komplet Wypoczynkowy

16 Piknik

17 Już Zawsze Razem

18 Wycieczka Krajoznawcza

19 Grill

20 Kto Jest Snobem

21 Hobby Ryszarda

22 Wernisaż

23 Żeglarski Podwieczorek

24 Oferta Pracy

25 Komandor

26 Awaria

27 Wiejska Posiadłość

28 Kosztowna Nieruchomość

29 Dom Na Przedmieściu

30 Ogrodowe Przyjęcie

31 Nad Morzem

32 Bal Kostiumowy

33 Rocznica Ślubu

34 Piknik Nad Rzeką

35 Urodziny Ryszarda

36 Licytacja

37 Przedstawienie

38 Przyjęcie u Violetty

39 Rolls-Royce

40 Ogłoszenie

41 Rejs

42 Choroba Ryszarda

43 Święty Mikołaj

44 Kościelne Przedstawienie

S1 The Best Of 1

S2 The Best Of 2

S3 Wspomnienia Hiacynty część 1, 2 & 3

Pass:        DarekZgRed


[ Dodano: Sro 01 Sie, 07 02:32 ]



Temat: Nasi rywale w sezonie 2009
Dziennik tarnowski19-05-2007
Jutro żużlowców Unii Tarnów czeka bardzo trudna przeprawa z
liderem żużlowej Ekstraligi
Ljung został w domu, kontuzja Iwanowa
W niedzielę (godz. 17) żużlowcy "Jaskółek" zmierzą się na
własnym torze z liderem Ekstraligi - Unibaksem Toruń. Dla
tarnowian liczy się w tym meczu tylko wygrana, gdyż w
przeciwnym razie mogą nawet stracić szanse na awans do
czołowej szóstki, która po zakończeniu rundy zasadniczej
walczyć będzie o medale mistrzostw Polski.
Przed jutrzejszym meczem w obozie tarnowian panuje niesamowita
mobilizacja. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z wagi tego
pojedynku, nikt nie chce zawieść, dlatego każdy z zawodników
chce być jak najlepiej przygotowanym do rywalizacji z
torunianami. - Dzisiaj po południu mamy zaplanowany trening, w
którym wezmą udział między innymi bracia Tomasz i Jacek
Gollobowie oraz miejscowi zawodnicy. Janusz Kołodziej już od
czwartku testuje silniki, na których wystartuje w jutrzejszym
meczu. W ich przygotowaniu pomagał mu częstochowski mechanik
Jacek Filip, mam więc nadzieję, że Janusz wreszcie się
przełamie i pojedzie na naszym torze jak za dawnych dobrych
czasów - sugeruje trener Unii Marian Wardzała.
Wiadomo już, że w niedzielę na pewno w zespole tarnowskim nie
wystartuje Szwed Peter Ljung, który miał wprawdzie przyjechać
do Tarnowa i uczestniczyć w dzisiejszym treningu, jednak po
konsultacji z lekarzem nie otrzymał zgody na występ na torze.
Wszystko na to wskazuje, że w miejsce Szweda w jutrzejszym
meczu pojedzie Marcin Rempała, który ma wystartować na nowym
silniku zakupionym od jednego z duńskich mechaników. Jest więc
nadzieja, że tarnowianin w końcu przełamie złą passę i zacznie
wreszcie punktować. Na razie bowiem nie ma się czym pochwalić,
gdyż w tegorocznym sezonie zdobył tylko dwa punkty i to w
dodatku jadąc na motocyklu pożyczonym od Rune Holty.
Nie wiadomo jeszcze, czy w jutrzejszym pojedynku będzie mógł
wystąpić Danił Iwanow. Podczas czwartkowego meczu ligi
rosyjskiej miał on upadek, w wyniku którego doznał urazu ręki.
W piątek Rosjanin przebywał jeszcze w szpitalu w Togliatti i
nie było wiadomo jak poważna jest to kontuzja. Kierownictwo
tarnowskiego klubu jest w stałym kontakcie z Czechem Hynkiem
Stichauerem, który jest w pełnej gotowości i w każdej chwili
może stawić się w Tarnowie. Rozważany jest także inny wariant,
zakłada który, że kontuzjowanego Iwanowa miałby zastąpić
wychowanek Unii Szymon Kiełbasa. Ostateczne decyzje zapadną
jednak dopiero dzisiaj wieczorem.
- Zespół naprawdę jest bardzo zmobilizowany przed jutrzejszym
meczem, w którym interesuje nas tylko zwycięstwo, innych
możliwości nie możemy bowiem brać nawet pod uwagę - stwierdził
szkoleniowiec "Jaskółek".
Piotr Pietras
Przypuszczalne składy
Unia: 9. Tomasz Gollob, 10. Marcin Rempała, 11. Janusz
Kołodziej, 12. Jacek Gollob, 13. Rune Holta, 14. Kamil
Zieliński, 15. Szymon Kiełbasa.
Unibax: 1. Ryan Sullivan, 2. Robin Tornqvist, 3. Matej Zagar,
4. Adrian Miedziński, 5. Wiesław Jaguś, 6. Alan Marcinkowski,
7. Karol Ząbik.
Sędziuje: Piotr Lis (Lublin). (PIET)



Temat: Puchar Swiata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2008/09
Francuzka Tessa Worley wygra?a w Aspen slalom gigant alpejskiego Pucharu ?wiata. Drugie miejsce zaj??a Finka Tanja Poutiainen, a trzecie Austriaczka Elisabeth Goergl.
Prowadz?ca po pierwszym przeje?dzie W?oszka Denise Karbon w drugim pope?ni?a b??d i spad?a na 15. pozycj?.

Katarzyna Karasi?ska zaj??a 34. miejsce, a Agnieszka G?sienica- Daniel nie uko?czy?a pierwszego przejazdu.
Francuzka Tessa Worley wygra?a w Aspen slalom gigant alpejskiego Pucharu ?wiata. Drugie miejsce zaj??a Finka Tanja Poutiainen, a trzecie Austriaczka Elisabeth Goergl.

Prowadz?ca po pierwszym przeje?dzie W?oszka Denise Karbon w drugim pope?ni?a b??d i spad?a na 15. pozycj?.

Katarzyna Karasi?ska zaj??a 34. miejsce, a Agnieszka G?sienica- Daniel nie uko?czy?a pierwszego przejazdu.

Zwyci?stwo 19-letniej Worley jest du?? niespodziank?. To jej pierwszy taki sukces w rywalizacji Pucharu ?wiata. Po pierwszym przeje?dzie zajmowa?a szóste miejsce, ale w drugim uzyska?a zdecydowanie najlepszy czas. Wydawa?o si?, ?e wygra jad?ca jako ostatnia Karbon, jednak w ko?cówce trasy pope?ni?a b??d i spad?a na 15. miejsce.

Drugie miejsce Poutiainen pozwoli?o jej obj?? prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu ?wiata i w klasyfikacji slalomu giganta.

Pierwszy przejazd by? pechowy dla Austriacki Nicole Hosp i Hiszpanki Marii Jose Riendy. Obie dozna?y kontuzji kolana, z tym ?e Hiszpanka prawdopodobnie zerwa?a wi?zad?a krzy?owe.

Wyniki:
1. Tessa Worley (Francja) 2.12,86 (1.03,87/1.08,99)
2. Tanja Poutiainen (Finlandia) 2.13,14 (1.03,35/1.09,79)
3. Elisabeth Goergl (Austria) 2.13,57 (1.03,33/1.10,24)
4. Lindsey Vonn (USA) 2.13,73 (1.03,95/1.09,78)
5. Kathrin Zettel (Austria) 2.13,89 (1.03,74/1.10,15)
6. Maria Pietilae-Holmner (Szwecja) 2.13,98 (1.03,44/1.10,54)
7. Julia Mancuso (USA) 2.14,05 (1.04,04/1.10,01)
8. Marion Bertrand (Francja) 2.14,56 (1.04,37/1.10,19)
9. Nicole Gius (W?ochy) 2.14,76 (1.04,94/1.09,82)
10. Tina Maze (S?owenia) 2.15,08 (1.05,06/1.10,02)
Klasyfikacja generalna P? (po 3 z 35 zawodów):
1. Tanja Poutiainen (Finlandia) 200 pkt.
2. Lindsey Vonn (USA) 179
3. Maria Pietilae-Holmner (Szwecja) 160
4. Kathrin Zettel (Austria) 145
5. Tessa Worley (Francja) 100
6. Maria Riesch (Niemcy) 95
Klasyfikacja slalomu giganta (po 2 z 8 zawodów):
1. Tanja Poutiainen (Finlandia) 160 pkt.
2. Kathrin Zettel (Austria) 145
3. Tessa Worley (Francja) 100
4. Maria Pietilae-Holmner (Szwecja) 80
5. Lindsey Vonn (USA) 79
6. Elisabeth Goergl (Austria) 71

----------------------------------------------------------------------------------------
W?oski narciarz Peter Fill wygra? w kanadyjskim Lake Louise zjazd alpejskiego Pucharu ?wiata.
Drugie miejsce, ze strat? zaledwie 0,08 s, niespodziewanie zaj?? Szwajcar Carlo Janka, który wyruszy? na tras? z odleg?ym, 65. numerem startowym.

Trzecie miejsce zaj?? Szwed Hans Olsson, który straci? do Filla 0,21 s.

?ród?o :onet.pl




Strona 1 z 2 • Zostało znalezionych 44 rezultatów • 1, 2

Design by flankerds.com